Představujeme Vám maminku č.1 Julianu Sládečkovou a její dcery Natálii a Amálii

S číslem 1 soutěží Juliána Sládečková – 55letá maminka devíti dětí, která pochází z Přerova a dnes se svou velkou rodinou žije v Lubné u Kroměříže. Živí se jako OSVČ – má šicí dílnu a e-shop. Kromě nejmladších dvojčat Amálie a Natálie (11), se kterými soutěží v České Missis má ještě dalších sedm dětí – Jana (37) Lucii (36), Juliánu (31), Karla (23), Nelu (22) a dvojčata Davida a Daniela (17). Juliánina rodina je opravdu početná – je již také babičkou sedmi vnoučat.

Znamení zvěrokruhu:
Já jsem střelec a holky také střelci

Životní motto:
Život může být nádherný, když se ho nebojíte.

Proč bych právě já měla být Českou Missis:
Na tuto otázku jsem nevěděla, co mám odpovědět, proto jsem ji položila mým dětem. A už vím… Chtěla bych být Českou Missis a poslat tím povzbuzení všem, co mají strach, že něco nezvládnou, projevit laskavost potřebným, sílu těm, kteří ji nemají a naději těm, co ztrácí víru… A titulem České Missis bych řekla „děkuji“ svým dětem za ty upřímné odpovědi, které jsem na vaši otázku dostala.
Tady jsou některé z nich:
David – protože vím, že bys sis přála, aby to vyhrály všechny mámy a přeje ti to úplně každý. Jsi hrozně štědrá. Když můžeš, tak pomůžeš. Dokonce i když už sama nemůžeš. A jsi nesmírně dobrosrdečná.
Julinka: Protože jsi důkazem, že věk nehraje v životě žádnou roli.
Nela: Protože když nejsi supermáma ty, tak pak kdo??
Daniel: Protože si myslím, že jestli si to někdo kvůli své kráse a chování (i přesto, kolik věcí dělá a má za sebou) zaslouží, tak jsi to právě Ty.
Lucie: Ať budeš, nebo nebudeš Česká Missis, pro mě máš nejdůležitější titul už 36 let
Amálka: Protože máš všechny ráda a všem pomáháš a zachraňuješ. Chci, aby takové byly všechny maminky a aby to řekli i v televizi.

Zájmy dětí:
Obě holky baví tanec a sporty (lyžování, brusle, míčové hry)
Amálku vaření, zvířata a malé děti,
Natálku ruční práce, kreslení, móda.

Naše nejlepší a nejhorší vlastnost:
Moje nejlepší vlastnost je ochota a nejhorší netrpělivost.
Nejlepší vlastnost Amálky je zručnost a Natálky pečlivost
Nejhorší Amálky vlastnost je nedochvilnost a Natálky pohodlnost

Jak bych se popsala jedním slovem:
Aktivní

Jak bych popsala své dcery jedním slovem:
Amálka –Všestranná, Natálka – citlivá

Jak nejraději trávíme čas jako rodina:
Nejraději všichni u stolu a na společných dovolených, na kterých se dokážeme neuvěřitelně sejít všichni. Tzn. my dva +naše děti 9x+jejich partneři a 7vnoučat. Dovolená ve dvou nám stále nějak nevychází.

Náš rodinný zvyk / zvláštnost:
Ano, je zvláštní, že stále něco slavíme. A když se náhodou stane, že zrovna je víkend bez oslavy, tak se scházíme pod nějakou banální záminkou. A na významných událostech máme zvykem pořizovat si hromadné tzv. ksichtové fotky, na kterých každý udělá nějaký přihlouplý obličej. Čím významnější událost, tím zábavnější focení. A úplně nejvíc zažitý zvyk v naší rodině je 10xdenně telefonovat každý každému. Nechápu kde se ten zvyk vzal, ale zřejmě pozůstatek naší výchovy, kdy byly děti ve věku, že se musely „hlásit“ a nepostřehly, že již to není nutné.

Tři nejdůležitější věci v životě jsou pro mě:
Láska, Zdraví, Domov

Náš nejoblíbenější film/pohádka:
Juliána – Pretty Women
Amálka –Mia a bílý lev, Natálka –Z pekla štěstí

Oblíbené místo / dovolenková destinace:
Chorvatsko

Oblíbené jídlo:
Měla bych asi napsat losos na zelenině  ale nemůžu … Miluji koláče a maso.
Amálka má nejraději vepřo knedlo zelo a Natálka řízek a bramborovou kaši

Jaké je naše oblíbené zvíře a proč:
Juliána: Jsou to ovečky a náš pes Adéla. Ovečky pro svou klidnou povahu, soudržnost ve stádě a klid, když jim stříháme vlnu. Adélka je již 7 let ochrnutý jezevčík a je obrazem optimismu, vytrvalosti, vůle, bojovnosti, trpělivosti a věrnosti. Naučila nás toho tolik!
Amálka: kocour Teo –nalezenec, který ji denně dělá radost svou vděčností
Natálka –morče –protože ji těší se starat o aktivní zvířátko

Nesplněný sen:
Mým nesplněným snem se stala skutečnost, že jsem se nestala veterinářkou. Osud měl se mnou zřejmě jiné plány a díky tomu se mi splnily jiné sny. Ale ještě jeden můj nesplněný je cesta do Afriky a podívat se do rezervace v Keni.

Kdybych vyhrála 10 000 000 tak bych:
Tak bych část peněz rozdělila našim dětem. Adopce na dálku je projekt, kde bych si určitě adoptovala africké dítě a věřila, že mu tím trošku usnadním život. A za čas bych třeba měla štěstí a do Keni se vypravila nejen za lvy. Podpořila bych sbírku malého Jiříka, který čeká na svůj lék, aby mohl žít. Také bych zaplatila mojí mámě lázně, ať se zotaví z péče o mého tátu, který je již 7let těžce nemocný. A kdyby to jen šlo, tatínkovi bych koupila zdraví, a ještě aspoň kousek života. A mému muži to nejskvělejší kolo, jaké se dá koupit, ať nemusí jezdit na kolech, které už naši kluci nechtějí.


Můj nejadrenalinovější zážitek:

Když jsem před dávnými lety na školním srazu potkala spolužáka a ve vteřině se můj život začal tryskem ubírat i s „tím princem“ do říše pohádek, tak jsem si myslela, že to byl ten nejadrenalinovější zážitek, který jsem prožila. Velký dům, velká rodina, vysněné děti a dvojčata nakonec. Zdálo se nám, že už víc si snad ani nemůžeme přát. No troufli jsme si…. Ultrazvuk a druhá dvojčata – adrenalinový zážitek č.2 nás vystřelil do jiné dimenze.A ten prožitek stojí za to!


Co nás dokáže rozesmát?
Juliána:
-vtipy o Chucku Norrisovi
-jeden z dětí – je neskutečný vtipálek
-zpráva o novém vnoučeti
-šaty co jsem si oblekla na ruby, zjistila až na důležité schůzce apod.
-vždy se spolehlivě zasměji sobě

Co pro mě znamená charita / má osobní zkušenost:
Charita pro mě znamená LIDSKOST, projev soucitu a laskavosti pomoc, která má smysl. Ráda podporuji v rámci svých možností příběhy, které se, jakkoliv dotknou našich srdcí. Nevím, jestli si na všechno vzpomenu, ale darovala jsem vícekrát polohovací polštáře postižené holčičce, posíláme pravidelně peníze psímu útulku. Koupí oblečení jsme podporovali dětský domov. Zasílám finanční částky během roku tam, kde zrovna cítím, že mohu pomoct. 3roky jsme měli v pěstounské péči 3sourozence, které jsou již dospělé, stále jsme s nimi ve styku. Mám velkou radost, že i naše dospělé děti vnímají charitu stejně a aktivně se zapojují. Např. tím, že část kč z prodeje svých výrobků věnují nadaci, nebo adoptovali dítě na dálku z Afriky.

1 komentář

  1. alena nápravníková

    Sama jsem vychovala 5 dětí,také jsem měla dvojčata,tak si umím představit co to obnáší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *